WIN.DOWS_38 | United Limbs

Data: 06.09.2020  godz. 17:30 | Czas trwania: 60 min.
Miejsce: Studio Działań Kreatywnych DanceOFFnia
Cena: bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 15 (do nabycia w Studiu  Działań Kreatywnych DanceOFFnia)

O SPEKTAKLU


WIN.DOWS_38 to zestaw ulotnych wrażeń, obrazów i fantazji o przyszłości. Przyszłości być może bardzo dalekiej. Czy to już kompletnie dysutopijna rzeczywistość, której nawet Orwell nie miał by odwagi sobie wyobrazić?

Świat rozgrywa się pomiędzy czwórką bohaterów, prawdopodobnie jeszcze ludzi. Zbudowany z ich tajemnic, pragnień, potencjalnych zmagań balansuje pomiędzy życiem a jego projekcją. Bohaterowie nawiązują intymną relację z intrygującym, potencjalnie nadludzkim protagonistą. Czy to COŚ dyryguje ciągiem wydarzeń, a może jest jedynie cichym obserwatorem, nieinwazyjną częścią ich życia?

Główny nacisk poszukiwań artystycznych został położony na cielesność artystów oraz na zgłębienie tematu repetycji, a raczej (r)ewolucji poprzez powtórzenie. Punktem wyjścia w procesie twórczym był moment rozszczepienia się od podstawy narastających, kolejnych warstw ruchowych i ich szeroki potencjał ewolucyjny.

Spektakl powstał w ramach projektu “Przestrzenie Sztuki” finansowanego ze środków Ministerstwa Dziedzictwa i Kultury Narodowej, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Operatorem projektu w Lublinie jest Centrum Kultury w Lublinie”. Praca nad spektaklem odbyła się w ramach rezydencji i współpracy z Lubelskim Teatrem Tańca.

Spektakl dofinansowany w ramach programu koprodukcyjnego Centrum Teatru i Tańca w Warszawie.

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

 

PRZED UDZIAŁEM W WYDARZENIACH FESTIWALU ZAPOZNAJ SIĘ Z WARUNKAMI UCZESTNICTWA ZWIĄZANYMI Z PANDEMIĄ COVID-19 DOSTĘPNYMI TUTAJ

Koncept i choreografia: United Limbs i Izabela Orzełowska

Wykonanie: Ilona Gumowska, Izabela Zawadzka, Gieorgij Puchalski, Jakub Mędrzycki

Muzyka: Gieorgij Puchalski

Kostiumy i charakteryzacja: Maria Łozińska

Konsultacja dramaturgiczna: Ela Chowaniec

Projekt plakatu: Izabela Zawadzka

Zdjęcia: Maria Łozińska

TWÓRCY


UNITED LIMBS to grupa artystów, którzy mają na celu promowanie szeroko pojętego ruchu i tańca współczesnego, poprzez wyjście do widza i zaproszenie go do dialogu, a także edukację oraz szerzenie wiedzy i praktyki. United Limbs rozpoczął swoją działalność z początkiem 2020 roku w Warszawie. To nieformalny kolektyw artystów tancerzy, którzy po latach pracy w różnych instytucjach kulturalnych na terenie Europy postanowili wrócić do Warszawy by połączyć siły i rozpocząć wspólną działalność artystyczną. W skład kolektywu wchodzi sześciu twórców: Ilona Gumowska, Eliza Kindziuk, Izabela Zawadzka, Jakub Piotrowicz, Gieorgij Puchalski i Jakub Mędrzycki.

Ilona Gumowska – jest absolwentką Choreografii na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz stypendystką Alternatywnej Akademii Tańca 2017 w Poznaniu. Jako tancerka występowała na wielu polskich i zagranicznych scenach, m.in. w Theater an der Wien w Wiedniu, Operze Narodowej w Warszawie , Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, Royal Opera House w Bombaju, Mermaid Theatre w Londynie oraz Królewskiej Operze w Sztokholmie. Obecnie współpracuje z Teatrem Tańca Zawirowania oraz Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie. Jako pedagog tańca pracuje na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów oraz Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi.

Izabela Zawadzka – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. F. Parnella w Łodzi, Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie na kierunku Pedagogika Baletowa oraz Podyplomowych Studiów Menadżerskich dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury przy Uniwersytecie Warszawskim. Wieloletnia tancerka solistka i pedagog tańca w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca Mazowsze im. T. Sygietyńskiego (2007-14) oraz Kieleckim Teatrze Tańca (2014-19). W latach 2018/2019 wykładowca tańca współczesnego w Niepublicznej Szkole Sztuki Tańca w Białymstoku. Obecnie współpracuje z Teatrem Wielkim- Operą Narodową w Warszawie. Autorka spektakli dla Kieleckiego Teatru Tańca oraz Atelier KTT.

Jakub Mędrzycki od 11 roku życia związany z zespołem tańca współczesnego Caro Dance. Jest absolwentem Uniwersytetu Artystycznego Codarts w Rotterdamie (NL), o kierunku Taniec Współczesny. Od stycznia 2016 do czerwca 2019 roku Kuba był członkiem szwedzkiego Teatru Tańca Norrdans. Jakub jest twórcą takich spektakli jak “WE ARE”, “Comfy Zone”, “Mrowisko”, “Cold day in Mexico”, “Staccato Line” oraz “Luminous shadows”. Gieorgij Puchalski jako nastolatek przez dwa sezony regularnie występował w Teatrze Studio Buffo w Warszawie. Jest absolwentem St Bedes School w Anglii z dyplomem z Tańca i Reżyserii Filmu. Dalszą edukację taneczną kontynuował w holenderskim ‘Codarts Dance Conservatory’ i ‘The Performing Arts Research and Training Studios’ (P.A.R.T.S.) w Brukseli. W 2012 Gieorgij dołączył do kolektywu fizycznego teatru tańca ‘T.r.a.s.h.’ w Holandii, gdzie współtworzył choreografie i występował przez trzy kolejne sezony. W 2013 roku dołączył do “Het Internationaal Danstheater” i współpracował z De Dansers. Od 2014 roku brał udział w produkcjach w Deutsche Oper Berlin, Zurich Opera House, Theater An Der Wien i Dutch National Opera and Ballet. Obecnie współpracuje z Teatrem Wielkim Opera Narodowa w Warszawie, Pieśnią Kozła we Wrocławiu.

Eliza Kindziuk swoje pierwsze taneczne kroki stawiała w zespole Caro Dance. Jest absolwentką Uniwersytetu Artystycznego Anton Bruckner Privatuniversität w Linz (AT), o kierunku Taniec Współczesny i Pedagogika Tańca oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Piłsudskiego w Warszawie. Pracowała w zespole WEE Dance Company w Goerlitz w Niemczech, a następnie jako Kierownik Artystyczny Teatru Tańca Caro w Siedlcach. Obecnie jest zatrudniona jako Pedagog Tańca Współczesnego w Niepublicznej Szkole Baletowej w Białymstoku oraz prezentuje swoją solową choreografię ‘SEE ME’ w Polsce i za granicą (Singapur, Turcja, Portugalia, Holandia, Irlandia).

Jakub Piotrowicz rozpoczął swoją taneczną przygodę, zajmując się tańcem sportowym (Federacje PZTS, PFT, IDO). Od 18 do 25 roku życia pracował w Polsce, jako zawodowy tancerz komercyjny, przy produkcjach telewizyjnych i estradowych. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Piłsudskiego w Warszawie (specjalizacja Akrobatyka Sportowa) oraz Uniwersytetu Artystycznego Codarts w Rotterdamie (NL), o kierunku Taniec Sceniczny. Następnie pracował w teatrach tańca i operach w Holandii, Belgii, Portugalii i Polsce.