TENS | MARTA WOŁOWIEC | premiera

Data: 04.09.2020 | Czas trwania: 30 min.
Miejsce: Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N
Cena: Wstęp wolny (obowiązuje rezerwacja wejściówek)

fot. Beatrycze Bem

O SPEKTAKLU


“Whatever you create will be influeneced by the energy you carry inside of you when you create it”. Akiroq Brost

Spektakl eksploruje temat ciała jako generatora energii. Artystka poszukuje organiczności wynikającej z przepływu odczuć fizycznych, wibracji, podążania za głosem intuicji. Daje sobie czas na rozwój, daje czas również widzom na zestrojenie ich własnych ciał z ciałem performerki. Tens to również napięcie, uważność i spokój, a także siła, którą zawsze można odnaleźć stojąc mocno na nogach oraz biorąc głęboki wdech i wydech.


Marta Wołowiec – jest tancerką, choreografką, nauczycielką tańca oraz kierowniczką i współzałożycielką Krakowskiego Centrum Choreograficznego w Nowohuckim Centrum Kultury. W 2018 roku, we współpracy z muzykiem Marcinem Janusem stworzyła swój pierwszy spektakl solowy pt. „Hold on”. Jako choreografka, pracuje także kolektywnie – jest współautorką i tancerką w spektaklach łączących ruch, multimedia i muzykę: “Naturgemälde”, „spectral layers of movement” oraz „Kobiety Wyspiańskiego”. W latach 2015-2019 wraz z Agatą Moląg i Moniką Węgrzynowicz współtworzyła kolektyw artystyczny Grupa Wokół Centrum. Wcześniej związana z Krakowskim Teatrem Tańca.

PRZED UDZIAŁEM W WYDARZENIACH FESTIWALU ZAPOZNAJ SIĘ Z WARUNKAMI UCZESTNICTWA ZWIĄZANYMI Z PANDEMIĄ COVID-19 DOSTĘPNYMI TUTAJ

Koncepcja, choreografia, taniec: Marta Wołowiec

Muzyka: Wojciech Kiwer

Producent: Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury

fot. Beatrycze Bem
fot. Beatrycze Bem