Karaoke | Tomek Ciesielski

Data: 05.09.2020, godz. 18:00 | Czas trwania: 45 min.
Miejsce: Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1
Cena: wstęp wolny (obowiązuje rezerwacja wejściówek)

fot. Marta Ankiersztejn

O SPEKTAKLU


Spektakl jest taneczną wersją/artystyczną próbą wykorzystania mechanizmu japońskiej zabawy do skomentowania kondycji współczesnego człowieka. Jej/Jego codzienność zdaje się rozpływać w naśladowaniu, powtarzaniu, zastępowaniu siebie za każdym razem jeszcze ciekawszą wersją kogoś innego. Punktem wyjścia dla twórców są jednak nie tyle popularne utwory wokalne, co różnorodne formy performansów – politycznych, społecznych i popkulturowych – traktowanych jako źródła kodów tożsamościowych zamkniętych w obrazach. W dialogu z nimi tancerki spróbują rozpoznać z czego i jak zbudowana jest ich własna.


Tomek Ciesielski – Choreograf, performer i badacz tańca z Łodzi. Pracuje na przecięciu sztuki i nauki, łączy strategie choreograficzne z dyskursami i metodami naukowymi. Twórca prezentowanych międzynarodowo performansów, m. in.: Sense-action, Koszty kwalifikowane/Taniec, moja miłość, Idylluzja, Karaoke. W latach 2011-2016 tancerz w nagradzanym zespole Granhøj Dans (spektakle Men&Mahler i Rite of Spring Extended w reżyserii Palle Granhøja). Współpracował także m in. z Robem Haydenem, Tomaszem Rodowiczem, Natalią Korczakowską, Mikołajem Mikołajczykiem, Wojtkiem Mochniejem, Liwią Bargieł oraz Anną Piotrowską.

 

PRZED UDZIAŁEM W WYDARZENIACH FESTIWALU ZAPOZNAJ SIĘ Z WARUNKAMI UCZESTNICTWA ZWIĄZANYMI Z PANDEMIĄ COVID-19 DOSTĘPNYMI TUTAJ

Choreografia: Tomek Ciesielski w ścisłej współpracy z performerkami

Taniec: Agnieszka Janicka, Emilia Biskupik, “Sarna” Natalia Kladziwa (Liwia Bargieł)

Muzyka: Paweł Odorowicz i Joanna Chmielecka

Projekcje: Justyna Jakóbowska

Lektor: Sean Palmer

Współpraca dramaturgiczna: Marta Olejniczak

Projekt kostiumów: DK Damian Kretschmer

Wykonanie kostiumów: ADA fashion Beata Bielak

Reżyseria światła: Tomasz Krukowski

Współpraca produkcyjna: Aleksandra Łaba

Partnerzy: Fabryka Sztuki w Łodzi Stowarzyszenie Teatralne CHOREA

fot. Marta Ankiersztejn
fot. Marta Ankiersztejn